Výběr je důležitý! Proto sleduj malegrams.blog.cz a napiš mi na malegrams@seznam.cz

Jednoduchá tajemství elegance

10. srpna 2006 v 6:00 | malegrams@seznam.cz |  Muži a jejich styl
Jednoduchá tajemství elegance

Všechno, co potřebujete znát, aby se za vámi otáčely ženy a uzavíral jste obchody století, najdete v přehledu 13 okamžitě použitelných triků.

Když řídí poradu, září čistotou a blahobytem. Když usrkává skotskou v baru, sálá z něj sladká touha. Ať už je v gala, nebo hraje kopanou s dětmi, všechno, co má na sobě, mu padne jako ulité. Má tu vzácnou vlastnost, po které všichni tak toužíme - styl. Jistě, vyzná se v oblečení, barvách a střizích, kontrastu a kombinaci. Ale kromě toho má cit, který je skutečným hnacím motorem stylu. Také pro vás je tu tajemství i rady, které udělají z muže elegána. Z každého a v jakékoli situaci.
Vaše tajemství
Než začnete hledat styl, uvědomte si jednu věc: svět je přístupný všem mužům. Pánové všech typů, velikostí, vzezření, výrazu a odstínu - od prostých šlachovitých zemědělců po drsné horské vůdce, od maniaků bedlivě sledujících módní výstřelky až po chlápky, kteří si libují v tvídu. Každý z nich denně inspiruje masy a za každým se mohou lidé otáčet. Jste krásný chlap. Ať už vás příroda stvořila rychlého nebo robustního. Ať už si ostatní lidé myslí, že jste krasavec, nebo si toho všimla jen vaše matka. Tak nebo onak, jste plně vybavený a máte ty nejlepší předpoklady prorazit. To z vás dělá nádherného chlapa.
Tajemství tváře
Obličej je ústředním bodem vašeho stylu. Úkolem číslo jedna je přitáhnout k němu pozornost. V ideálním případě je tvář odrazem čehosi, čemu říkáme osobnost. Ale i když postrádá výraz, barvy a triky, s kontrasty mohou vaše oční bulvy změnit v jedinečná okna do duše.
"Základními ukazateli barvy každého muže je barva pleti a vlasů," říká vizážistka Šárka Fojtová, která obléká řadu známých osobností. "Barvy celku by měly být stejně kontrastní, jako je kontrast mezi pletí a vlasy." Když například máte světlou pleť a tmavé vlasy, měl byste zvolit stejný kontrast mezi barvou kravaty a košile nebo čehokoli, co nosíte přímo pod obličejem. A naopak, pokud jste méně kontrastní typ, řekněme s plavými vlasy a bledou pletí nebo tmavými vlasy a tmavou pletí, v trojúhelníku sako-košile-kravata budete potřebovat méně kontrastů.
Proč? Vysoce kontrastní tvář obklopená málo kontrastním oblečením je jako obraz zarámovaný bez spodní části rámu. Přitahuje její oči, aby se dívaly jižněji, daleko od uměleckého díla, kterým je váš obličej. A opačně. Když si orámujete málo výraznou tvář velmi kontrastními šaty, její pohled zabloudí k dominantnímu oblečení, pryč od vašich očí, z nichž sálá sexuální energie.
Zvýrazněte si tvář chytrým výběrem barev. "Ženy pořád říkají: ,Tuhle barvu nemůžu nosit.' Měl byste to dělat také," doporučuje Michael Macko, módní návrhář slovenského původu žijící v New Yorku. "Přidržte si šaty u obličeje, abyste viděl, jaké barvy vám sluší." Pokud máte narůžovělou pleť, červená nebo kaštanová kravata či hranatá kapsa přitáhnou pozornost k vaší tváři. Když máte blonďaté vlasy nebo hnědou kůži, dávejte přednost teplým barvám: zlaté, rezavé a odstínům hnědé. Další dva triky: Noste sluneční brýle a šálu všude, kam se vrtnete. Na sezoně nezáleží. "Všechno, co máte kolem krku nebo nad ním, přitahuje pozornost k obličeji," ujišťuje Macko.
Tajemství pomalé ležérnosti
Styl nikdy nespěchá. Nezávodí; je to prostě povel. Ale jistě, nesmí se ani loudat - je toho moc, co musí zvládnout. Ale všechna jeho gesta jsou vznosná. Nebo snad "dokončená" - to je to pravé slovo. Chcete dospět k závěru? Důvěřujte si a nespěchejte. Všechno chce svůj čas. Vyzkoušejte tzv. Sinatrovu metodu: Nejdřív začněte nahrávat a teprve pak zkuste zpívat. Styl spočívá ve vaší osobnosti. Stojí za to pohrát si s časem, abyste udělal dojem.
Tajemství nahého řeckého mladíka
Staří Řekové měli svůj ideál mužské krásy. Antická socha nahého řeckého chlapce je ztělesněním dokonalého mužského fyzična. Západní ikona mužství má 186 cm a 84 kg. Je to tzv. střední muž - dost vysoký na to, aby byl nepřehlédnutelný v každé místnosti, ale ne tak velký, aby děsil děti. Ani příliš svalnatý, ani moc vychrtlý. To je onen chlapec, který pózoval sochařům v antickém Řecku. I když nepochybujete o své dokonalosti, nikdy na Pana perfektního nezapomínejte.
Pokud jste… menší nebo těžší než nahý řecký mladík
…Noste oděvy a doplňky, které zdůrazní vertikální linie a potlačí horizontální. Vybírejte si barvy s nenápadnými kontrasty, abyste sjednotil délku vašeho těla.
Například: obleky s tenkým proužkem, svetry do véčka, sportovní kabáty a bundy s hlubokým V mezi klopami, pletené vesty, špičaté límce, vázanky, rozepnuté svrchníky.
…Vyhněte se kontrastním barvám severně i jižně a čemukoliv, co přitáhne pohled na vaši zeměpisnou šířku.
Například: výrazným opaskům s velkými přezkami, pruhovaným tričkům, manžetám na kalhotách, klopám na kapsách u saka, sakům s dvojitými klopami na prsou.
Pokud jste… hubenější nebo vyšší než nahý řecký mladík
…Noste oblečení, v němž budete vypadat kratší a méně bytelný.
Například: objemné svetry, saka s dvojitými klopami na prsou, svetry ke krku, bundy s vysokým zapínáním, široké límce, široké opasky.
…Vyhněte se věcem, které opticky prodlužují.
Například: vynechte šaty s proužkem, kšandy a pletené vesty.
Volte strategii podle tvaru obličeje.
»Pokud máte podlouhlý obličej typu Bolka Polívky, dávejte přednost svetrům ke krku proti svetrům do V; ty vás zakulatí. Totéž udělají široké límce.
»Pokud máte kulatou mordu Dannyho de Vitta, jděte do svetrů s véčkem, špičatých límců a hranatých slunečních brýlí místo kulatých.
Tajemství velikosti
Styl je štědrý. Znamená to, že časem se zlepšuje, dostává se pod kontrolu. Ale styl v srdci není otázka peněz; spíše náklonnosti a pozornosti. Styl nikdy nezapomíná, že všichni máme svůj příběh. Respektuje cestu každého člověka a nikdy neomezuje světlo jiného. Svět je plný pokladů. Je jich tu spousta pro každého. Muž stylu tohle bohatství cítí, protože žije v bohatém světě.
Tajemství téhož
Tento stylový princip je nejlépe znázorněn v jeho porušení. Představte si dobře a formálně oblečeného chlápka. Má na sobě tmavě šedý italský oblek s jemným proužkem, decentní hedvábnou kravatu a čerstvě nablýskané lakýrky. Ale když překříží nohy, neodhalí pár perfektních elegantních ponožek s modrým vzorkem, který dokonale ladí s barvou jeho kravaty, ale nylonové fusekle, z nichž každá má jinou barvu. To patří mezi nejčastější přehmaty: Míchání materiálů nebo laciné doplňky, jež shazují sebevíc elegantní oblek. Je to jako pozvat fanoušky Baníku na zápas Sparty: Prostě se začnou rvát. Pamatujte si, že vaše formální oblečení by mělo po všech stránkách ladit. A vaše hadry na různé příležitosti by měly odpovídat času a místu. Sám sebe zachráníte před nejedním trapasem, když se budete řídit jednoduchým pravidlem: jemné k jemnému a hrubé k hrubému.
Pár rad, jaký volit styl do vysoké společnosti i na víkend.
»Formální oblečení má obvykle tyto charakteristiky: Je hladké, jednoduché, jasné a převažuje jedna dominantní barva. Myslete na smoking, který je většinou černý a
neparně lesklý.
»Oblečenína méně formální příležitosti znamená pravý opak: Látka má na omak výraznější charakter, je hustší, se vzory. Hodí se zipy, cvočky a knoflíky.
»Výjimky ze všedního dne: Jako oblečení na volný čas se osvědčily klasické džínsy, které mají mnohostranné použití. Kombinace s bílou košilí dobře funguje v různých situacích. I když podle protokolu byste neměl nosit modré džíny s formálními svršky (např. sakem), existují okamžiky, kdy se to dá omluvit. Třeba na vernisážích v galeriích nezávislého umění a na koktejlové party na sklonku léta jsou džínsy v kombinaci s ležérním sakem v pohodě. Totéž se týká kašmírových svetrů. K džínsům se skvěle hodí. Tahle směs drsného a jemného zkrátka nějakým způsobem funguje. "Na jaře je nejlepší nosit lehčí džínsy. Jaro je celé ve znamení barev, takže džínsy vypadají báječně v kombinaci s bavlněnou košilí a proužkovaným nebo tmavě modrým sportovním sakem," radí Šárka Fojtová.
Tajemství pasu a zápěstí
Není nic horšího než ignorovat detaily. Proto hledejte perfektní doplňky ke všemu, co nosíte. Opět platí, že jemné patří k jemnému a hrubé k hrubému.
»Opasky: Nestačí mít jeden černý pásek, jeden hnědý a ten firemní látkový, co jste dostal na golfu. Potřebujete precizní doplněk - co se týká provedení, barvy, a dokonce i materiálu - pro každý pár bot, který vlastníte. Když si koupíte nový pár, ihned zamiřte do obchodu s koženým zbožím a pořiďte jim dvojče.
»Hodinky: Mnoho mužů může mít spoustu hodinek. Potřebujete kovové hodinky v barvě čistého stříbra, kovové hodinky v barvě špinavého stříbra, jedny s lesklým hnědým koženým řemínkem, další s matným hnědým koženým řemínkem a totéž v černé. Také potřebujete sportovní hodinky, možná dvoje, podle toho, jak dobrodružný je váš život. Časem si vybudujte hodinkovou garderobu, tak aby váš časoměr vždy ladil s oblečením, které si vyberete.
Tajemství vzorů
Základní pravidla jsou tato: Když nosíte dva stejné druhy vzorků - dvoje pruhy, dvoje kostky -, ujistěte se, že mají různou velikost. Pokud jsou proužky na saku úzké, pruhy na kravatě musejí být široké a obráceně. A naopak, jestliže chcete zkombinovat dva různé vzory, musejí být stejně veliké. Sako s velkými kostkami vyžaduje kravatu s širokými pruhy; košile s drobným károvaným vzorem volá po kravatě s úzkými pruhy.
Ještě jedno doporučení: "Soulad barev je zákon," varuje Michael Macko. "Pokud se chystáte vložit mezi sako a košili vestu, ujistěte se, že ladí v tónu nebo sdílejí stejnou barvu."
I když se vám to může zdát divoké, v trojúhelníku, kde se setkává košile, sako a kravata, můžete kombinovat až tři vzory. Vyžaduje to však jistou odvahu. "Pokud kombinujete vzory, nedržte se při zemi," vyzývá Macko. "Kdybyste o tom měl moc přemýšlet, netrapte se." Pro statečné máme návod. Troje pruhy. Košile má nejužší, následuje sako a nakonec kravata s nejširšími. Dvoje pruhy a káro? Pruhy by měly být různých velikostí a káro má odpovídat širším pruhům.
Tajemství tajuplnosti
Snad nejúčinnější ingrediencí stylu je dojem, že skrýváte tajemství. Všichni elegantní muži vzbuzují zdání, že vědí něco, co nikdo jiný netuší. Co to je? Na tom nezáleží. Mohou to být ceny akcií. Ale zrovna tak to může být vědomí, že za všemi povinnostmi, poradami a jednáním se skrývá jediná věc, na které záleží - ten, kdo vás miluje a koho milujete vy. Muž stylu se zdá vyrovnaný a smířený s budoucností. Pokaždé když vkročí do místnosti, vytváří dojem, že ví něco uklidňujícího, co ostatním zůstává utajeno.
Tajemství vítěze
Existuje jistá věc, která odporuje všem pravidlům, a proto je ze všech nejlepší. Můžete se ušklíbnout nad omezeními, kterých máte plné zuby. Pravidla znáte a cítíte se natolik svobodný, že se nebojíte prolomit je. Pokud to funguje, funguje to. Muž stylu se bude vždy oblékat podle svého a nikdy se nebude ohlížet na psaná pravidla
(převzato z internetu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama