Výběr je důležitý! Proto sleduj malegrams.blog.cz a napiš mi na malegrams@seznam.cz

Láska je láska...

3. srpna 2006 v 6:00 | malegrams@seznam.cz |  Muži a jejich hrátky
Láska je láska...
Když se chlap zamiluje do jiného chlapa, není to nic zvláštního, pokud jsou oba gayové. Co ale když jeden z nich není?

Martin jezdil každý den do práce na harleyi, i když lilo jako z konve nebo když kalendář oznamoval leden. Na hřbetech prstů mu rašily tmavé chlupy a v pravém ušním lalůčku nosil masivní zlatý kroužek. Vypadal dost drsně, spíš jako pirát. Jinými slovy: Martin nebyl metrosexuál. Pracovali jsme spolu v reklamě několik let. Denně jsme se v kanceláři setkávali kolem desáté ráno a pak opouštěli agenturu společně vždycky kolem deváté. Protože jsme oba reklamou žili, nemělo moc smysl předstírat, že máme ještě nějaký soukromý život mimo práci. Takže jsme po práci začali chodit do baru na pivo nebo na něco tvrdšího spolu. Oběma nám byla společná také záviděníhodná schopnost dát si deset panáků, a přesto více méně v pohodě dorazit ráno do práce. "Pamatuješ si něco ze včerejška?" "Absolutně nic. A ty?" "Taky nic." Večery s Martinem byly divoké. Jednou mi v baru někdo z opěradla židle ukradl úplně novou koženou bundu, jindy jsem si to s Martinem rozdal v posteli, zatímco nám jako kulisa pěla Barbra Streisand, a nebo si vzpomínám, jak jsem po srážce s otáčivými dveřmi skončil v nemocnici se sedmnácti stehy.
To, co začalo náhodou
- jen proto, že jsme oba pracovali pro klienty segmentu žrádla pro psy -, skončilo něčím, co dost nápadně připomínalo manželství. Sňatek z rozumu, který, jak se však ukázalo, fungoval naprosto dokonale. Když zemřel můj nejlepší kamarád Boban, jako prvnímu jsem zavolal Martinovi. A on mi dokázal říct přesně to, co jsem potřeboval slyšet: "Ty vole, to je fakt na hovno. Pojďme si někam vypít mozek." Mlhavě se mi vybavuje, jak jsme oba namol někde na ulici poblíž bytu mrtvého Bobana, já brečím a Martin mě objímá. Občas si i kolegové z naší agentury po práci vyrazili do nedalekého baru na pár panáků. Při jednom takovém večeru se Martin odvázal a dal mi pusu na rty. Já, protože jsem si s ním chtěl zasouložit, jsem ho políbil na oplátku taky. Pak jsme sice od sebe jako uskočili a otírali si rty do rukávu, ale bylo to venku. Po této příhodě ovšem začaly o nás dvou v agentuře kolovat zvěsti. "Tak jak je to s váma, kluci? Chodíte spolu?" optala se Irena. Martinovi se Irena hodně líbila. A ona to věděla a líbilo se jí nechat se od něj balit. "Já a Martin? To si děláš srandu. Samozřejmě že ne."

Martin byl heterosexuál.
Ten typ heterosexuála, který je tak spokojený sám se sebou a se svojí sexualitou, že by se klidně v baru líbal se svým nejlepším kámošem a vůbec si pak nemusel myslet: "Do prdele, takže to znamená, že jsem možná… gay?" Řekl jsem Martinovi, na co se mě Irena ptala. Martin se záhadně usmíval: "Takže ona si myslí, že spolu chodíme, no podívejme se." Viděl jsem na něm, jak se mu něco honí hlavou. "Co je?" zeptal jsem se. A přestože mě jen tak něco nerozhodí, jeho odpověď mě tedy rozhodila. Martin, teď už docela vážně, řekl: "Co bych dal za to, abys měl kozy." Zcela upřímně a bezelstně se na mě usmál. Jakoby se najednou zbavil nějaké slupky a začal se ke mně chovat s absolutní upřímností. Z jeho úsměvu se dala vyčíst lítost. A já jsem si najednou uvědomil, že Martin by skutečně dal cokoliv, jen abych měl kozy. Takové pocity nejsou ovšem ničím novým pro svobodná děvčata, která se platonicky zamilovávají do svého nejlepšího kamaráda - homosexuálního chlapa. Protože jedině on jim dokáže naslouchat a pochopit je. Pro muže je to ovšem zcela nové teritorium. Který chlap se tak trochu zabouchne do kámoše jen proto, že mu umí naslouchat a chápe ho? Kdo přizná, že váš nejlepší kámoš může mít všechno, co očekáváte od svého životního partnera - až na košíčky?
(převzato z internetu)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Využiješ v následujících 12 měsících zákon o registrovaném partnerství?

Určitě, už to máme naplánované
Ano, zrovna to plánujeme
Není s kým
Así až později
Rozhodně ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama